Pyszne i piękne torty

Tort pojawia się wszędzie tam, gdzie coś ważnego się dzieje. Urodziny, wesele, chrzciny, komunia, pożegnanie w pracy… Bez tortu te imprezy nie mogłyby się udać. A tort nie ma racji bytu bez świeczek.

Świeczki na tort – okazje do użycia

Świeczki na tort kojarzą się głównie z urodzinami. Podczas imprezy z tej okazji pojawia się smakowite, pięknie przyozdobione ciasto. Obowiązkowo są na nim świeczki urodzinowe, które jubilat musi zdmuchnąć i pomyśleć życzenie.

Świeczka na tort pojawia się także przy innych okazjach. Na weselu na przykład bogato zdobione ciasto dekorują świeczki na tort, często w formie zimnych ogni, odpalanych w kluczowym momencie wesela. Taki deser prezentuje się niezwykle dostojnie, a gościom aż cieknie ślinka na myśl o słodkim poczęstunku.

świeczki na tort

Tort, a wraz z nim także świeczka, pojawia się przy okazji uroczystości chrzcin, czy pierwszej komunii. Torty na takie okazje zwykle są białe, a dekorujące je świeczki mają najczęściej kolor biały gładki, biały z brokatem, zloty, albo srebrny.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy mówi się o świeczkach ze świetlną racą, czy też tematem są specjalne świeczki urodzinowe, ten drobny gadżet cukierniczy zamienia ciasto w rozkosz dla podniebienia i raj dla oka. Bo smak tortu to nie wszystko, ważna jest także jego dekoracja i świeczki na tort.